ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9737303
*
nr 973 7303
Spegel
Rokokostil, höjd: 74 längd: 106 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 augusti 2015
kl 18:27:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/8 10:32:47
1
450 kr
10/8 18:03:22
2
350 kr
10/8 18:03:22
1
400 kr (Budbetjänt)
10/8 18:04:26
2
450 kr
10/8 18:04:26
1
450 kr (Budbetjänt)
10/8 18:04:43
2
500 kr
10/8 18:19:20
3
600 kr
10/8 18:22:13
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 973 7303
Spegel
Rokokostil, höjd: 74 längd: 106 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 augusti 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/8 10:32:47 | 1 | 450 kr |
10/8 18:03:22 | 2 | 350 kr |
10/8 18:03:22 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
10/8 18:04:26 | 2 | 450 kr |
10/8 18:04:26 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
10/8 18:04:43 | 2 | 500 kr |
10/8 18:19:20 | 3 | 600 kr |
10/8 18:22:13 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23